Interfejs ODBC - narzędzie dla programistów

Interfejs ODBC

Dane w programie IN-FORM są zapisywane w różnych bazach danych. Standardowo możesz mieć dostęp do tych danych tylko z pomocą programu IN-FORM. Sterownik ODBC (Open Database Connectivity) umożliwia dostęp z zewnątrz do baz danych programu IN-FORM.

Dane z programu IN-FORM możesz wykorzystać w programie Microsoft Word lub Excel albo w innym programie. Profesjonaliści lub programiści mogą przygotować aplikacje w dowolnym języku programowania, obsługującym standard ODBC i w ten sposób uzyskać dostęp do baz danych programu IN-FORM. Możesz też napisać programy odpowiadające za sterowanie urządzeniami zewnętrznymi takimi jak rejestratory czasów pracy, czytniki kodów kreskowych czy mierniki laserowe.

Jesteś użytkownikiem systemu IN-FORM?

W pomocy programu IN-FORM (F1) znajdziesz szczegółowy opis dotyczący sposobu pracy ze sterownikiem ODBC.

Interfejs ODBC był dedykowany dla programów 32-bitowych. Dla programów 64-bitowych dostęp do danych za pomocą interfejsu ODBC nie jest aktualnie wspierany. Jeśli chcesz eksportować dane z programów IN-FORM skontaktuj się z konsultantem IN-Software ds. oprogramowania i zapytaj o możliwości modułów dodatkowych Wykresy w Excelu lub Import / Eksport dokumentów.